Harjutus, mis aitas Allyson Felixil saada keskkooli raja superstaariks

Koolitus

Allyson Felix läks väga kiiresti, väga kiiresti.

Felix alustas rajajooksu alles üheksanda klassi õpilasena Los Angelese Baptisti keskkoolis (North Hills, California). Kümme nädalat pärast meeskonna proovimist saavutas Felix ägeda konkurentsiga California osariigi kohtumisel 200 meetri finaalis seitsmenda koha. 15-aastaselt võitis ta 2001. aasta noorte maailmameistrivõistlustel kulla 100 meetri jooksus. Vanemana sõitis ta 200 meetri jooksus 22,51, et püstitada uus USA keskkooli rekord. Varsti pärast seda oli Felix Mexico City olümpiastaadionil 50 000 pealtvaataja ees rahvusvahelise väljakuga silmitsi. Ta võitis võistluse 22.11-ga 200 ′ - kiireim juunioride aeg ajaloos. 18-aastase noorena võitis Felix 2004. aasta olümpiamängudel 200 meetri kriipsus hõbemedali.

Kas suudate mõelda veel ühele näitele, kus sportlane läks spordiala esmakordsest valimisest selle kiirusega maailma paremuselt teiseks saamiseni? Ilmselt mitte.

kuidas paremini püüda

kuidas saada ilma raskusteta tugevaid jalgu

Felix alustas rajajooksu alles üheksanda klassi õpilasena Los Angelese Baptisti keskkoolis (North Hills, California). Kümme nädalat pärast meeskonna proovimist saavutas Felix ägeda konkurentsiga California osariigi kohtumisel 200 meetri finaalis seitsmenda koha. 15-aastaselt võitis ta 2001. aasta noorte maailmameistrivõistlustel kulla 100 meetri jooksus. Vanemana sõitis ta 200 meetri jooksus 22,51, et püstitada uus USA keskkooli rekord. Varsti pärast seda oli Felix Mexico City olümpiastaadionil 50 000 pealtvaataja ees rahvusvahelise väljakuga silmitsi. Ta võitis jooksu 22.11-ga 200-s - ajaloo kiireim juunioride aeg. 18-aastase noorena võitis Felix 2004. aasta olümpiamängudel 200 meetri kriipsus hõbemedali.

Pole kahtlust, et Felixil oli tohutu loomulik talent. Kuid te ei saa olümpiamedalistiks ilma intensiivset treeningut läbimata. Esmakursuslasena andsid Felixi meeskonnakaaslased talle kõhna kehaehituse tõttu hüüdnime “kanakoivad”. Felix võttis enda kanda pärast selle esmakursushooaja kaalu saali jõudmise ja sinna ehitatud jõud aitas tal aegadel tugevast ülehelikiiruseks minna. Eelkõige oli üks harjutus, mis aitas teismelisel Felixil oma uskumatut kiirust üles ehitada - Deadlift. Vanemana oli Felixi Deadlifti ühekordne maksumus ligi 300 naela. See tohutu alakeha jõud aitas tal suurendada maajõudu, millel on sprindi kiiruses ülitähtis roll. Felixi hooaja parim 200-meetrises kriipsus langes juuniori- ja vanemaastme vahel 0,72 sekundit.

'(Deadlift aitab) plokkidest väljuvat jõudu. Sprinterid peavad selles sõidufaasis olema tõeliselt plahvatusohtlikud ja mõned neist traditsioonilistest olümpiatõstukitest (näiteks Deadlifts) aitavad sellest tõepoolest kaasa, 'ütles Felix 2017. aasta USATF Black Tie ja Sneakeri galal STACKile.

Kui 31-aastane Felix on sellest ajast saadik kergendatud olümpiatõstukitel pikema elueaga sõbralikumate liikumiste kasuks, aitas Deadlifti kaudu rajatud uskumatu jõubaas kahtlemata tema karjääri alustada. Pea siin lisateavet selle kohta, kuidas Deadlift on seotud sprindikiirusega.