5 nõuannet oma vaimse mängu parandamiseks jalgpalliväljakul

Motivatsioon

Miljonid fännid olid tunnistajaks Patriotsi uskumatule võidule Super Bowl LI-s Atlanta Falconsi üle, kuid paljud inimesed ei pruugi olla teadlikud hämmastavast kognitiivsest võimest, mida iga mängija selle suurepärase tagasituleku lõpetamiseks nõudis.

kui kõrge on korvpallirõngas

Jaotame olukorrad, millega Patriots platsil silmitsi seisis ja kuidas nad neist üle said, et aidata teil mõista oma vaimse mängu tähtsust jalgpalliväljakul. Lisaks esitan näpunäiteid, mis aitavad teil parandada oma vaimset mängu ja saada paremaks jalgpalluriks.

1. Ettevalmistus

2012. aasta Super Bowlile eelnenud nädalate jooksul hoolitses peatreener Bill Belichick, et meeskond on valmis igaks võimalikuks stsenaariumiks, mis võib mängupäeval ette tulla. Belichick lasi oma meeskonnal valmistuda isegi oluliseks olukorraks, millest paljud treenerid mööda vaatavad: poolaeg.

Poolaeg põhihooaja mängus on umbes 12 minutit, kuid Super Bowli poolaeg võib staaridest täis muusikaliste etteastete tõttu olla peaaegu kaks korda pikem. Selle ettevalmistamiseks, nii nagu ta on seda varem teinud, laskis Belichick oma meeskonnal keset treeningut 30 minutiks riietusruumi mängude olukorda simuleerida.

Pärast simuleeritud poolaega tuli meeskond tagasi ja jätkas harjutamist. See on midagi, mida veteranimeeskond, nagu Patriots, teadis ette valmistada, samas kui kogenematu / noor meeskond nagu Atlanta ei pruugi seda teha.

Koolituse soovitus: Uurige, uurige, uurige. Filmi vaatamine ja skautluse aruande ülevaatamine aitab mängupühal tohutult. Sport, eriti jalgpall, on nagu kool: kui te ei õpi matemaatikatesti jaoks, siis tõenäoliselt kukute läbi. Kui te filmi ei vaata ja vastase jaoks korralikult ette ei valmistu, mängite tõenäoliselt halvasti. Lõbusale osale - mängupäevale - jõudmiseks panete hooaja vältel kogu töö kaalukambrisse. Kontrollige, mida saate kontrollida, ja võtke filmi vaatamiseks aega, et saaksite enesekindlalt mängida. Ärge laske meeskonnakaaslasi alt vedada, sest olite õppimiseks liiga laisk.

SEOTUD: Kuidas vaimselt suureks mänguks valmistuda

2. Emotsionaalne kontroll

Pärast seda, kui Tom Brady mängis jalgpalli esimest poolaega väga ebaühtlaselt nagu Brady, oleks ta võinud kergesti pettuda ja pakkida seda pärast oma hinge purustavat pick-6 Robert Alfordile vahetult enne poolaega, mis viis Falconsi 21: 0 . Selle asemel tegi Brady seda, mida Brady alati teeb. Ta hoidis meelerahu, jäi rahulikuks ja tõstis oma mängu, et viia Patriots 34: 28 võiduni, kindlustades sellega oma viienda Super Bowli tiitli.

Koolitusettepanek : Paljud tehnikad ja tehnoloogiatüübid võivad aidata emotsionaalset kontrolli ja stressisituatsioonides rahulikuks jäämist. Ma soovitan Lucid , vaimse treeningu rakendus, mis sisaldab Graham Betcharti, vaimse oskuste treeneri / spordipsühholoogi helisalvestisi professionaalsete sportlaste jaoks igas spordis. See aitab sportlastel tugevdada oma emotsionaalset kontrolli juhendatud meditatsioonide abil.

SEOTUD: Siin on salajane treeningvahend Tom Brady edu taga 39-aastaselt

3. Käte-silma koordinatsioon

Patriotsi mängu sidumise ajal tegi Julian Edelman vaieldamatult Super Bowli ajaloo ühe suurima näidendi, kui ta püüdis kolme Falconsi kaitsjaga sassi minnes tolli kaugusel maast välja suunatud möödasõidu. See nõudis eliidi käe-silma koordineerimist ja ootusärevust. Kui Edelman kaotaks fookuse kasvõi pooleks sekundiks, oleks sööt puudulik ja Patriots oleks lennanud Foxborosse koju ilma oma viienda Lombardi Trophyta.

Koolitusettepanek : Mõned tehnoloogiad, mida ma soovitaksin kõigile sportlastele (mitte ainult jalgpalluritele), kes püüavad silma ja käe koordinatsiooni parandada, on NeuroTracker, Senaptec Strobe Glasses ja DynaVision D2 Lightboard. Need võivad olla kallid, kuid kooskõlastamise parandamiseks saate teha ka palju õppusi, näiteks:

• Saagi mängimine raskusi suurendavate järkjärguliste edenemistega, näiteks palli suuruse järk-järguline vähendamine (alustage jalgpalli ja lõpuks golfipalli püüdmisest).
  • Ühe käega püüdmine (alustage püüdmist kahe käega ja lõpuks ühe käega)
  • Segamine nägemismahukates õppustes (jalgpalliga saagi mängimine ja vastuvõtja lugemine enne palli püüdmist lugema palli ninasse kirjutatud numbreid / tähti).
  • Reaktsioonipalliga treenimine ja JUGS-masinast jalgpallide püüdmine, et aidata reaktsiooniaega ja koordinatsiooni.

4. Vaimne vastupidavus

Terve jalgpallimängu mängimine on nii füüsiliselt kui vaimselt kurnav, kuid Super Bowl viib kurnatuse uuele tasemele. Super Bowlile eelnevatel nädalatel peavad mängijad andma endast parima, et keskenduda ja jätkata mängupäevade ettevalmistamist hoolimata meediatsirkusest ja riiklikust tähelepanu keskpunktist, mida nad peavad kogu aeg vastu pidama. Super Bowli pühapäeval on lihtne mõista, kuidas mängija võib olla rabatud ja vaimselt väsinud.

Patriotidel oli vaimne vastupidavus mängupäevale eelnenud sündmuste ületamiseks ning hooaja suurimas ning füüsiliselt ja vaimselt kõige nõudlikumas mängus mängimiseks üle 100 miljoni vaataja ees. Vaatamata intensiivsele survele suutsid nad neljanda veerandi lõpus esineda kognitiivsel eliiditasandil ja panid meistrivõistlused lõpuks lisaajal võitma.

Koolitusettepanek : Kell Aju ja keha jõudlus , Kasutan oma klientidega NeuroTrackerit vaimse vastupidavuse parandamiseks. Intensiivne keskendumine 8-sekundiliste intervallide kaupa 30–40-minutilise treeningperioodi jooksul on väga keeruline. See sobib suurepäraselt ka jalgpallurite jaoks, kuna mängud kestavad vaid umbes 6–7 sekundit ja mängud võivad kesta mitu tundi. Vaimne vastupidavus ja keskendumisvõime on edu võtmed nii väljakul kui ka klassiruumis ja elus.

SEOTUD: 10 äärmist testi teie vaimse sitkuse kohta

parim vanus trenni tegema hakata

5. Tunnustamine

Patriots käis ligi kaks korda rohkem etendusi kui Falcons (93–46) ja nende valdus oli kaks korda pikem (40:31 kuni 23:27). Mängu lõpupoole tõdesid Patriotsid, et Falconsi kaitse oli väsinud nii füüsiliselt kui vaimselt. Mängu varem töötanud mees-mees-kaitse polnud nii efektiivne neljanda veerandi lõpus, kui Atlanta kaitseseljad olid ammendatud ja kaitseliin ei suutnud enam Bradyle märkimisväärset survet tekitada. Patrioodid tunnistasid seda, kasutasid ära ja hukkasid.

Koolitusettepanek: Äratundmine on võimalik praktikas kordamise, õppimise ja visualiseerimise kaudu. Visualiseerimine võib aidata sportlastel kodus vaimseid kordusi saada ja uuringud on näidanud, et see võib positiivselt mõjutada sooritust: nii professionaalsed sportlased kui ka olümpialased kasutavad visualiseerimist mängude ja võistluste ettevalmistamiseks. Lucidi koolitusrakenduses on juhendatud visualiseerimise helisalvestisi, mida ma väga soovitan.

SEOTUD: Kuidas visioonitreening kujundab jalgpallurite järgmist põlvkonda

Nagu legendaarne Notre Dame'i jalgpallitreener Knute Rockne kunagi ütles, 'Jalgpall on mäng, mida mängitakse käte, jalgade ja õlgadega, kuid enamasti kaelast ülespoole.'

Foto krediit: digitalskillet / iStock / Thinkstock